Urzędy skarbowe bez punktów kasowych

Urzędy skarbowe bez punktów kasowych

Od 1 stycznia 2022 r. w urzędach skarbowych województwa mazowieckiego zostaną zlikwidowane punkty kasowe – informuje Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Zmiany są związane z wygaśnięciem umowy z firmą Monetia Sp. z o.o.

Jak informują urzędnicy, wpłat z tytułu podatków, opłat i niepodatkowych należności budżetowych można dokonać bezgotówkowo za pośrednictwem rachunku bankowego, albo w formie gotówkowej w placówkach bankowych, pocztowych i innych instytucjach płatniczych.

„Równocześnie przypominamy, że podatnicy i płatnicy od 1 stycznia 2020 r. posiadają indywidualne mikrorachunki, na które należy dokonywać wpłat m.in. z tytułu podatku PIT, CIT i VAT” – dodaje izba skarbowa.

Rozliczając się elektronicznie za pośrednictwem serwisu e-Urząd Skarbowy (link otwiera się w nowym oknie) można również skorzystać z automatycznego przekierowania do swojego banku i szybkich płatności on-line.

Numery rachunków bankowych do wpłat z tytułu innych podatków , opłat i niepodatkowych należności budżetowych są dostępne na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych.